היו מעורבים

  1. בחרו דרך לעזור. לאחר שזיהיתם את הבעיה שאתם רוצים לפתור, בררו כיצד אתם באופן אישי יכולים להתחיל לעבוד כדי לפתור אותה. גם אם אינכם מאמינים שאדם אחד יכול לשנות את העולם, עליכם להבין שאדם אחד יכול לעשות את ההבדל – צעד אחד בכל פעם. איך אתם הולכים לעשות את ההבדל?

 

  1. הגדירו מספר יעדים שאפשר להגיע אליהם. הבעיה שזיהיתם לא צפויה להיפתר בקלות; זה כנראה ידרוש עבודה רבה; אולי שנים של עבודה. ייתכן אפילו שאחרי שנים של עבודה, הבעיה עדיין לא תיפתר לחלוטין. עם זאת, אם אתם מציבים יעדים הניתנים לניהול ומתחילים לעבוד עליהם צעד אחר צעד, בסופו של דבר תוכלו להביט לאחור ולראות את ההתקדמות שעשיתם.

 

  1. הכינו תוכנית לביצוע הדברים. כדי להשיג את היעדים שלכם, תצטרכו תוכנית פעולה, וכדי לבצע תוכנית פעולה, כנראה שתזדקקו לעזרה ומימון. הכינו תוכנית המפרטת את כל מה שאתם צריכים כדי להשיג מטרה מסוימת, כולל את הדברים הבאים:

 

– אנשים: דאגו לכלול את מערכי המיומנויות שאנשים יהיו מעורבים בהם, שעות העבודה שהם יצטרכו להכניס, את המספר המינימלי של מתנדבים או דוברים שיהיה צורך בהם כדי להשיג את המטרות שלכם.

 

– משאבים: אלה עשויים לכלול דברים כמו אוטובוסים שבהם מסיעים אנשים ממרכז העיר לצורך ניקוי הנהר, לדוגמה; שקיות זבל, אתים, כפפות מגן ומסכות למתנדבים; פיצה, משקאות מוגזים וסלט כדי להאכיל את המתנדבים בצהריים. חשבו על הכל עד הפרט האחרון.

 

– כסף: צרו תקציב ופרטו כמה עולה לבצע את התוכנית שלכם.

 

  1. הכניסו עוד אנשים שיהיו מעורבים. נסו לגלות מי עוד מתרגש לעשות את ההבדל כמוכם. נסו להקים קבוצת ליבה של פעילים המחויבים לבצע את התוכנית לשיפור הקהילה שלכם. לכל אחד יהיה מה לתרום, ויחד תוכלו להתחיל לעשות דברים. אפילו רק לספר לאנשים אחרים על המטרה שלכם ועל מה שאתם עושים כדי להשיג את זה יכול לעזור לכם להשיג אותה.