4 צמחים מומלצים לגידול בפרגולה שלכם

פרגולה היא פריט דקורטיבי אהוב מאוד שיכול להוסיף ערך רב לחצר בית או לגג. המבנה האלגנטי – עשוי עץ או מתכת – משפר את המראה החיצוני של הבית שלכם.

 

עם זאת, יש אנשים שלא מתרגשים מהפרגולה הפשוטה בביתם ורוצים לקשט אותה בפרחים כדי להוסיף עוד נופך למראה שלה. עם זאת, הוספת צמחים פירושה עבודת תחזוקה תמידית. אם לוח הזמנים שלכם עמוס, ייתכן שתתקשו להקדיש זמן לתחזוקת הצמחים שלכם.

 

לפני שאתם שוקלים ללכת על קישוט הפרגולה החשמלית שלכם בצמחים, קראו את המאמר הזה כדי לברר אילו מהם בעלי תחזוקה נמוכה כך שתוכלו לגדל אותם בקלות. צמחים אלה ייראו נהדר על הפרגולה שלכם, ומכיוון שהם אינם דורשים עבודה רבה, לא תצטרכו לדאוג לתחזוקה שלהם. זה כמובן לא אומר שאתם יכולים לשכוח מהם לאחר הנטיעה.

 

הנה רשימה של צמחים עם תחזוקה נמוכה שיוסיפו קצת ירוק לפרגולה שלכם:

1. רוזמרין

אם אתם חובבי המטבח האיטלקי, רוזמרין יהיה תוספת נהדרת לפרגולה שלכם מכיוון שהוא יכול לגדול בקלות לשיח גדול ולהוסיף ירוק למבנה. למעשה, הצמח טומן בחובו יתרונות רבים עבורכם. לא רק שאתם יכולים להשתמש בו לבישול, אלא גם להיות בטוחים מפני יתושים מציקים במיוחד במהלך הקיץ, שכן רוזמרין הוא גם דוחה יתושים טבעי.

2. בוגנוויליה

בוגנוויליה ​​הוא צמח טיפוס נהדר, שצומח במהירות ומעניק מראה יפה לכל מקום שהוא צומח בו. הפרחים התוססים של הצמח פופולריים מאוד. האורחים ובני המשפחה שלכם יאהבו את הפרגולה אם תקשטו אותה בצמח זה. אתם יכולים לשתול אותו בעציצים גדולים ולכוון אותו לגדול גם מעל הגגות. מכיוון שהצמח אינו דורש תחזוקה גבוהה, אנשים רבים אוהבים לגדל אותו בחצר האחורית שלהם.

3. צמחי עכביש

צמחי עכביש או Chlorophytum comosum הם צמחים קטנים המשמשים בסלים תלויים או בעציצים קטנים. לא רק שהם זולים, אלא הם גם דורשים מינימום תשומת לב. הם מגדלים צמחי לוויין קטנים שתוכלו לחתוך או לתת להם לגדול לצמחי עכביש נוספים. הם נראים כמו זר עלים קשורים ומהווים תענוג לעיניים.

4. לבנדר

לבנדר הוא צמח עמיד לבצורת, כלומר, הוא לא ימות אם תשכחו להשקות אותו. ממש אין תירוץ לא לשתול את הצמח הפשוט להפליא הזה שלא דורש מכם שום עבודה.

סיכום

 

קישוט פרגולה הוא דרך טובה להוסיף עוד צבע לחצר האחורית שלכם. אם אתם חוששים שאינכם יכולים להתחייב לטפל בצמחים, עליכם לשקול לקנות כאלה שהתחזוקה שלהם נמוכה ולחסוך לעצמכם הרבה צרות. לאחר ששתלתם את הצמחים הללו, שבו לשתות משהו בפרגולה שלכם ולהנות מהירוק בעיניים. לפרטים נוספים היכנסו לאתר של המומחים של אלום חיפה.