כיצד לעצב חלל מגורים קטן עם סלון וחדר אוכל

זה שחסר לכם מקום לא אומר שאתם צריכים להקריב את הסטייל. היום נדון כיצד לעצב שילוב של סלון וחדר אוכל בחלל מגורים קטן.

תעדוף של פונקציונליות על פני צורה

כאשר מעצבים חלל משולב של חדר אוכל בסלון קטן, השלב הראשון הוא לבחון את תפקוד החדר. למרות שככל הנראה כבר הוכחתם שאתם רוצים שהחדר ישרת הן כסלון והן כחדר האוכל, תצטרכו לחפור קצת יותר לעומק. האם אתם אוהבים לארח מסיבות ארוחת ערב או לילות של משחקי פלייסטיישן? האם אתם אוהבים שיש אנשים שצופים איתכם במשחקים גדולים? כל כמה זמן אתם אוכלים ארוחת ערב על הספה? לאחר שתדעו כיצד אתם מתכוונים להשתמש בחלל, תוכלו להתחיל לקבל החלטות קשות בנוגע לרהיטים ולעיצוב.

שקלו את החלל שלרשותכם

תוהים כיצד לסדר רהיטים בשילוב חדר אוכל בסלון? תחילה עליכם לשקול את מידות החדר. אם אתם מעצבים חדר מלבני, למשל, תוכלו לפצל את החדר לשליש, כאשר שני שלישים משמשים לריהוט סלון ושליש משמש לרהיטי פינת אוכל. זכרו, החלל שלכם מכתיב כל כך הרבה לגבי אילו רהיטים יתאימו, לכן התחילו בלדמיין פונקציות שונות עבור כל חלק מהחדר וכיצד תוכלו לסדר את הרהיטים בתוך החלל הפיזי כדי לשרת את הפונקציות הטובות ביותר.

בחרו את השולחן הנכון

מתלבטים כיצד להתאים שולחן אוכל לסלון קטן? תצטרכו להקדיש זמן למציאת השולחן המתאים בדיוק לחלל שלכם. לשם כך, תרצו לשקול את הגודל, הצורה והפונקציונליות של כל שולחן. שולחנות חדר אוכל מתקפלים, למשל, עובדים מצוין בחללים קטנים מכיוון שניתן לקפל את הצדדים בקלות כאשר השולחן אינו בשימוש. שולחנות עגולים תופסים גם פחות שטח פיזי משולחנות מרובעים ומלבניים, ואם אתם רוצים ליצור אשליה של יותר שטח, שולחן זכוכית עושה פלאים.

מצאו ריהוט רב פונקציונלי

בין אם אתם מעצבים סלון קטן, חדר אוכל קטן או שילוב כלשהו של השניים, חשוב לבחור ריהוט שיכול לשרת פונקציות מרובות. אולי תרצו שולחן קפה עם משטח מעלית שיכול לשמש כשולחן אוכל כשאתם רוצים לאכול מול הטלוויזיה. אולי תרצו שולחן קונסולה שיכול לשמש כשולחן בופה כשיהיו לכם אורחים לארוחת ערב. ריהוט אחסון וריהוט עם מספר שימושים יעשו את ההבדל בחללים קטנים, אז תהיו יצירתיים!

 

מוכנים להתחיל? בדקו את המבחר העצום של ריהוט סלון וחדר אוכל בחנות שלנו!