הכירו את הקהילה שלכם

  1. צאו לפגוש אנשים. הכרות עם אנשים בקהילה שלכם היא דרך נהדרת להתחיל ללמוד מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור. על מנת להכיר את הקהילה אפילו טוב יותר, התחילו לבנות את הרשת שלכם על ידי פגישות עם אנשים. הגיעו לאירועים מקומיים, בתי קפה מקומיים והכירו את שכניכם. ככל שאתם מכירים יותר אנשים בקהילה שלכם, כך ייטב עבורכם.

 

– כדי לשבור את הקרח עם שכניכם, אתם יכולים לאפות מאפינס או עוגיות, לקחת אותם מדלת לדלת ולהציג את עצמכם. זה יקל על יצירת שיחה עם שכן או הזמנתם לביתכם לארוחת ערב.

 

  1. בצעו קצת מחקר כדי לזהות את צרכי הקהילה שלכם. לפני שתוכלו לעזור לקהילה שלכם, עליכם להקדיש זמן לעשות קצת מחקר ולברר מה הקהילה צריכה. שלב זה חשוב במיוחד אם אתם חדשים בקהילה או אם לא הייתם מעורבים מאוד בעבר. אולי יש נהר הזורם בעירכם שכל כך מזוהם שאף אחד לא יכול לשחות בו. אולי בתי הספר בקהילה שלכם זקוקים למשאבים רבים יותר לרכישת ספרים וציוד מחשבים. אולי האוכלוסייה חסרת הבית בקהילה שלכם זקוקה לסיוע. לא משנה מה זה, חשוב להבין מה צריך בהתייחס לאיפה שאתם גרים.

 

– השתמש באינטרנט כדי לבצע כמה חיפושים בסיסיים כדי לגלות מה הקהילה שלך זקוקה. נסה לשייך את שם עירך למונחי מפתח כמו "צרכי הקהילה", "הזדמנויות להתנדב" ו"בעיות ". נסה חיפושים אחרים במילות מפתח כדי לקבל מידע נוסף.

 

– קראו את העיתון המקומי כל יום. העיתון המקומי יעזור לכם להכיר את הקהילה וללמוד מה אנשים עושים כדי לטפל בבעיות.

 

– דברו עם אנשים שחיים בקהילה זמן רב. שאלו שאלות כמו "מה הבעיה הגדולה ביותר העומדת בפני הקהילה הזו? איך אנשים מתמודדים עם הבעיה?"

 

– נסו לא להתלהם מגודל והיקף הבעיות העומדות בפני הקהילה שלכם. בחרו דבר אחד שאכפת לכם לשנות אותו, דבר אחד שמצית את התשוקה שלכם, ולכו על זה.

 

– בדקו אם מישהו אחר מרגיש אותו הדבר כמוכם. האם יש ארגון העונה על הצורך הזה? האם אתם מכירים מישהו שהוא נלהב כמוכם ליצור שינוי?

 

  1. למדו על ארגונים שונים. גלו ככל שתוכלו על עמותות וארגוני צדקה מקומיים. בקרו בדפי האינטרנט שלהם וגלו מה הם עושים, את מי הם משרתים, מדוע הם עושים זאת, כיצד הם ממומנים ואילו סוגים של הזדמנויות התנדבותיות יש להם. עקבו אחר ארגונים שתרצו להיכנס אליהם בשלב מסוים.

 

  1. זהו דרכים שבהן תרצו לעזור. לאחר שלקחתם את הזמן ללמוד על הקהילה שלכם, התחילו לזהות דרכים שבהן תוכלו לעזור. חשבו על מה שלמדתם על הקהילה, מהאינטראקציות שלכם עם אנשים והארגונים בקהילה. זכרו לשאול את עצמכם כמה שאלות לפני שתתחילו להתנדב.