הסוכך שלכם ועמידות בפני קרני UV: מה זה באמת אומר?

קרניים אולטרה סגולות עלולות להזיק לנו, ולכן כדי להגן על עצמנו מפניהן יש צורך ביותר מאשר קרם הגנה או לבישת חולצות עם שרוולים ארוכים וכובעים. למעשה, לעתים קרובות אנו שוכחים שקרני UV לא רק משפיעות על בני אדם, אלא גם על עצמים ובדים.

 

עבור בעלי בתים ועסקים, הפגיעה הזו מתורגמת לבדי סוכך דהויים ולפגיעות אחרות שנובעות מאור השמש. לכן כשמדובר בסוכך, עמידות בפני קרני UV היא חובה. אבל, מה זה באמת אומר?

 

ראשית, סוככים למרפסת המיוצרים מבד איכותי הם בדרך כלל עמידים בפני קרני UV. המשמעות היא שלא רק שהסוכך שלכם מספק צל ושטח חיצוני מורחב, הוא גם מספק הגנה על פנים הבית שלכם, על רהיטי החצר האחורית ועל בני משפחה וחברים.

 

אז מה המשמעות של עמידות בפני קרני UV? מבחינה טכנית, המשמעות היא שהבד מסוגל להדוף את קרני השמש המזיקות. כלומר, הבד, כמו קרם הגנה מפני השמש, חוסם את קרני ה-UV שבדרך כלל היו עוברות דרכו. היכולת של הסוכך שלכם להדוף את הקרניים האלה פירושה גם שהבד חזק ויכול להחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר בדים אחרים כמו כותנה או קנבס.

 

אז מה אתם צריכים לחפש כשאתם חושבים להתקין או לרכוש סוכך עמיד בפני קרני UV? הנה רשימה מהירה:

 

  • איכות הבד: הקפידו למצוא מתקין שמבין בסוגי הבדים השונים שקיימים ווודאו שאתם מקבלים את הבד שמתאים לצרכים שלכם וכולל עמידות בפני קרני UV.
  • צבע: חשבו על הצבע שאתם הולכים להשתמש בו ושאלו את המתקין שלכם אם השימוש בצבעים אטומים או בצבעים ניטרליים אחרים הוא בסדר כשמדובר בעמידות בפני קרני UV (בדרך כלל, בדים אטומים עשויים היטב הם עמידים בפני קרני UV).
  • אחריות: וודאו כי על הבד שלכם יש אחריות.
  • עמידות בפני קרעים: וודאו כי הבד שלכם חזק ועמיד בפני קרעים. חורים יכולים לאפשר לאור השמש ולקרני UV לחדור מבעד לבד.

 

זכרו, בדקו תמיד את הסוכך שלכם כדי להיות בטוחים שאין נזק, קרעים או בעיות אחרות כמו דהייה. כמו כן, זכרו שתמיד תוכלו לדבר עם מתקין הסוכך שלכם על הסוכך ועל אילו תכונות – כמו עמידות בפני קרני UV – כדאי שיהיו בכל הנוגע להתקנת מבנה צל.

 

עכשיו כשאתם יודעים קצת יותר על עמידות בפני קרני UV והסוכך שלכם, שוחחו עם איש המקצוע המקומי שלכם לגבי התקנתו כיום. למידע נוסף על סוככים, אל תהססו ליצור איתנו קשר בhttps://solaris-ltd.co.il/