ממה עשויים סוככים – סוככי זרועות / סוככים חשמליים?

לסוככי זרועות יש היסטוריה רחבה מאז ימי קדם במצרים, בהם שימשו כדי לספק צל מהשמש הלוהטת. למרות שהשימוש בסוככים אינו חיוני כמו שהיה בתקופה המצרית העתיקה, הם עדיין מספקים מידה רבה של הגנה מפני קרני השמש החודרות, הרוח והגשם. כיום משתמשים בסוככי זרועות וסוככים חשמליים להצללה של מגורים מעל דלתות או חלונות בבתים ומשרדים תוך שימוש בסגנונות וחומרים שונים הנחשבים אסתטיים ויצירתיים.

 

חומרים שמהם עשוי הסוכך

בימי עבר, סוככים היו עשויים מחומרים כמו עץ, קנבס ומתכת. עם זאת, לאורך הזמן החומרים הללו הוחלפו בעקביות בחומרים עמידים יותר ויותר הדורשים פחות תחזוקה.

 

בדים אקריליים

בדים סינטטיים מצופים אקריליק משמשים במידה רבה לייצור סוככי זרועות בגלל עמידותם. חומר זה נוטה לדחות מים ולהתנגד לשחיקה בצורה יעילה יותר. כבעלי בית, תוכלו לבחור מבדי פוליאסטר מצופים אקריליק, כותנה-פוליאסטר בציפוי אקרילי, או 100% בדים אקריליים.

 

ויניל

ויניל משמש גם לציפוי בדי סוככי זרועות. מכיוון שויניל מעט כבד יותר מאקריליק, הוא נוטה לשקיפות רבה יותר, מה שהופך אותו לבחירה טובה יותר עבור סוככים מוארים או עם תאורה אחורית. בדי ויניל משמשים בצורה טובה באזורים שנחשפים לחום ולחות גבוהה באופן מתמשך, והם שימושיים נגד טחב וקרני UV.

 

מתכת

סוככי אלומיניום ופלדה היו נפוצים מאוד בשנות החמישים עד השבעים. מתכות מציעות משטח חלקלק ותחזוקה נמוכה שניתן לצבוע בקלות כך שיתאימו לשאר הבית. עם זאת, פלדה דורשת צביעה מחדש באופן קבוע מכיוון שהיא מועדת לחלודה ואילו באלומיניום נוצרים שקעים בקלות.

 

פיברגלס

סוככים עשויים מפיברגלס הם אלטרנטיבה קלה יותר בתחום סוככי המתכת. הם בדרך כלל מעוצבים בצבע, כך שאין צורך לצבוע מחדש, אבל זה גם מפחית את היכולת שלכם לשנות את המראה שלהם. בתור בעלי בית, אתם יכולים לבחור סוכך פיברגלס מעט שקוף או אטום.

 

חומרים טבעיים

חומרים טבעיים כוללים בד ועץ, אלה סיבים טבעיים אשר שימשו באופן מסורתי במבנים רבים. חומרים אלה זולים לרכישה והתקנה, אך הם דורשים החלפה תכופה ותחזוקה רבה יותר. הם גם מהווים סיכון מוגבר לנזקי אש באזורים מסוימים.