טיפים וטריקים איך לקנות בסופרמרקט עם תקציב מוגבל

לא משנה אם יש לכם רשימת קניות או לא, קניות בתקציב מוגבל זה לא דבר פשוט ליישום. אבל, עם קצת תכנון מראש וחשיבה יצירתית, אתם יכולים למתוח את תקציב המזון שלכם עוד יותר מאשר מה שדמיינתם אי פעם.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להתחיל:

בניית תקציב לקניות בסופרמרקט

בואו נתחיל מההתחלה: ללכת לקניות עם תקציב מוגבל, פירושו שיש צורך לערוך תקציב מלכתחילה. כל אחד מאיתנו נמצא במצב כלכלי שונה, ומה שעובד עבור החברים שלכם, לא בהכרח יעבוד בשבילכם. כדי לדעת כמה אתם צריכים להוציא על מצרכים, עבדו לפי ההכנסה החודשית שלכם ועקבו אחר ההוצאות. שמרו קבלות לאורך זמן, ושימו לב למספר הבילויים שלכם בחודש.

החליטו על אחוז סביר מתוך המשכורת שלכם שישמש עבור קניית מצרכים בסופרמרקט, וזה יקל עליכם. אל תלכו למכולת הקרובה אליכם, והקפידו לערוך השוואה בין מחירי המוצרים שמיוצרים על ידי הסופרמרקט עצמו, לבין מותגי מזון פופולריים. ברוב הפעמים, במוצרים של הסופרמרקט יהיו את אותם המרכיבים כמו במוצרים של מותגי המזון הפופולריים, ומחירם יהיה זול יותר.

 

שמרו על מוצרי המזון לאורך זמן

המשפחה האמריקאית הממוצעת זורקת מזון בשווי של בערך 2,000 דולר בכל שנה. שמרו על המצרכים שלכם היטב כך שלא תצטרכו לזרוק מזון מקולקל. למשל, הפרידו בין הירקות לבשר במקרר, כדי שלא יתפשטו חיידקים ויעברו מזה לזה. אם תכניסו לשקיות הניילון שמכילות פירות וירקות כפית רגילה, הם יחזיקו מעמד זמן רב יותר. עטפו מוצרים כמו חסה בנייר כסף לפני הקירור, וכך הם יישמרו טריים יותר.

 

השקיעו במלאי של מזון יבש

מלאי של מזון יבש אפשר לקנות בכמויות ולדאוג שלא יחסר אף פעם. אורז, פסטה, שיבולת שועל ועדשים לא יתקלקלו לכם, וגם לא שימורי טונה או שעועית. אתם יכולים למצוא מבצעים והנחות טובים אם תקנו כמה יחידות של אותו מוצר יבש, מה עוד שסביר שתקבלו גם קופונים.

סופרמרקטים מסוימים מאפשרים לרכוש מראש פריטים מהמאפיות שלהם, כך ששווה לכם לשאול את בית המאפה בחנות הקבועה שלכם אם אתם יכולים לקנות עוגה גדולה או מגש מאפים מראש. ביום של האירוע, תוכלו להביא את הקבלה שלכם עד חודש מיום ההזמנה ולאחר מכן לאסוף את המוצרים.

 

התיידדו עם הקצב

אין שום דרך לעקוף את זה – בשר הוא אחד הפריטים היקרים ביותר בסופרמרקט. כדי לחסוך בכסף, אפשר לקנות צלי אחד גדול במקום חלקים שונים של בשר. בקשו מהקצב להסיר עבורכם את העצמות, אשר ניתן להשתמש בהן במרק, לטחון חלק מהבשר עבור המבורגרים, ואת השאר לחתוך כדי שיתאים לצלייה בסיר. בזמן שאתם מדברים עם הקצב, אל תשכחו לשאול אם תוכלו לקבל שקית של גבי תרנגולות, גרונות ורגליים. כמה מן הקצבים פשוט יתנו לכם את זה בחינם, ואחרים עשויים לגבות קצת כסף. השתמשו במרכיבים אלה כדי להפוך מרקים ותבשילים לעשירים יותר.