4 דרכים להימנע מלבזבז בתקופת החגים

זו אותה תקופה בשנה בה פרסומות ומודעות מפציצות אותנו בטרנדים החמים ביותר בחומרנות. ואל תבינו אותי לא נכון כאן – אני אוהב את החגים (ואת מתנת החג!). המשפחה שלי חוגגת את חג המולד ובקנדה, דצמבר הוא תקופה מקסימה במיוחד בשנה. מלבד הטמפרטורות הקרות, יש רק דבר אחד שאני לא אוהב בחגים: בזבוז יתר מופרך ומיותר.

 

עכשיו, כמו בכל המאמרים שלנו לפני היציאה, אני אומר זאת: אם אתה רוצה לחסוך לנסיעה, אתה זקוק למנטליות חיסכון מצטברת. אף אחד לא הולך למסור לך כסף כי אתה רוצה לראות את העולם. זה תלוי בך לגרום לזה לקרות! יש הרבה דרכים למזער את ההוצאות שלך, והחגים הם הזמן המושלם להתחיל.

 

לכן, אם אתה מעוניין לשמור על בריאות קרנות הנסיעות האלה, הנה כמה דרכים סבירות לרסן את העלויות שלך בעונת החגים. שמירה שמחה!

 

  1. תעלה מתנות פיזיות במידת האפשר ותתרגל להיות נוכח

מתן מתנות הפך למלט בתרבות המודרנית. ולא רק למשפחה – אנחנו זקוקים למתנות לכל אחד ולכלב שלהם (ברצינות, אפילו לכלב שלהם). איך הופכים את זה?

 

בקש Hangouts על החלפת מתנה

אני לא חושב שזה יותר מדי אידיאליסטי לצפות מחברים ומשפחה שיהיה בסדר באמירה אחת: "אני מרגיש שהגרוש צובט השנה, אשמח להתעדכן ופשוט לבלות במקום חידוש המתנות!". מבחינתנו זה הסתדר היטב ולעתים קרובות יותר מאשר לא, אחרים רוצים לחסוך כסף גם בעונה זו של השנה.

 

הנה כמה רעיונות להתארגנות הכוללים בילוי משותף על פני החלפת מתנות:

 

ערב מרתון סרטים או טלוויזיה

תאריך קפה או קינוח

ערב יין (הרבה יותר זול מאשר לצאת!)

מרתון משחקי לוח או קלפים (קלפים נגד האנושות, מישהו?)

אירחו החלפת מאפים / החלפת אוכל (פינטרסט הוא משאב מדהים לרעיונות. חבר שלי שמנהל יחד את החיים הנקיים האלה, בלוג עם אוכלים נקיים, פשוט אירח מסיבת חרס. איזה רעיון מדהים מכיוון שגם אתם הולכים משם עם ארוחות!)

טיפ חסכן: אתה יכול גם במתנה DIY. תמונה מיוחדת שלך ושל יקירכם במסגרת, פינוקים תוצרת בית, מוצרים בעבודת יד, חוברת הטבות של IOU – יש עוד "מתנות" רבות שאפשר להציע מלבד מתנות יקרות!

 

  1. כאשר אתה "צריך" לעשות מתנות, בחר בסנטה סודית או תרומות צדקה

סנטה סודי יכול לקצץ באופן מסיבי את הוצאות המתנות בקבוצות של משפחה וחברים. זה כולל שכולם מציירים שם, ואז רוכשים מתנה רק לאותו אדם אחד במעגל חברתי שלם. המשפחה שלי עשתה את זה כבר שנים וזה הוזיל את ההוצאות הכוללות שלי על חופשות ביותר מחצי. שלא לדבר, כולם הרבה יותר מרוצים מכאבי הקניות המופחתים!

 

אלטרנטיבה סודית נוספת של סנטה היא לתרום תרומה קבוצתית לצדקה לפי בחירתך. מי יגיד "לא, אני רוצה במקום זאת מתנות משלי !!!" ?! תרומה קבוצתית מעמידה את כספכם במקום טוב (בנוסף, האם אתם באמת זקוקים לעוד דברים?). זה גם משתווה להפחתה משמעותית בהשוואה לקניית מתנות אישיות לכל נפש – יפיי!

 

טיפ חסכן: אם הפגישה בסנטה הסודית שלך מתרחשת אחרי יום חג המולד הרשמי, הקפידו לקנות את המתנות שלכם ביום האגרוף כדי להשיג הנחות ענק!

 

  1. צמצם את תקציב קניית המתנות שלך ודבק בו

אם אתה רציני לחסוך כסף כדי לעלות על הכבישים מוקדם יותר, אז תהיה רציני לגבי תקצוב. צמצם את הוצאות החג שלך ככל שאתה מרגיש בנוח ואל תחרוג ממנה. אני מתכוון לזה!

 

להלן מספר טיפים למניעת בזבוז יתר של עונת החגים:

 

חשוב על מספר קונקרטי. מה המקסימום שאתה רוצה למשוך מכספי הנסיעות שלך מבלי לפספס אנשים חשובים "חייבים לקנות עבור"? רשמו אותו ועקבו אחר הקבלות וההוצאות שלכם. צלם תמונות של קבלות בטלפון שלך כדי לשמור על תאימות.

אל תיכנסו לקניונים בלי רשימה. דע תמיד מבעוד מועד לאילו חנויות אתה צריך ללכת, ועיין ברשימת הקנייה תוך כדי. תכנון = פחות נדודים. פחות נדודים = פחות הוצאות חסרות טעם!

אל תעשה קניות כשאתה עייף, לחוץ או רעב. אֵיִ פַּעַם!

הימנע משעות קניות עמוסות (ראה הנקודה הבאה על דרך אחת לחסל את הבעיה לחלוטין!)

 

  1. קנה באינטרנט לחיסכון

מי בכלל אוהב קהל? אני מתעב קניות באופן כללי, ולמרבה המזל לעשות את זה באינטרנט זה כמעט תמיד זול יותר. לאמזון יש זמני משלוח מהירים בטירוף, בתוספת יתרון נוסף של הצגת ביקורות על מוצרים לפני הקנייה. אם אינך משתמש באמזון, בדוק באתר החנות שבו אתה קונה – לרוב זה עדיין זול יותר, אפילו עם משלוח.

 

כמה טיפים נוספים לקניות:

 

קנו כמה שיותר מראש כדי להימנע מהצורך לשלם עבור משלוח מהיר יותר ברגע האחרון

שימו לב למכירות ותכננו את הקניות הווירטואליות סביבם

הכן רשימה לפני הגלישה כדי להימנע מלהישאב למערבולת הלחיצה האינסופית של "פריטים קשורים"

הגדר טיימר בזמן הקניות, כך שאתה פחות נוטה להסחות דעת ולבצע את הקניות במהירות

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.jemix.co.il/